Jdi na obsah Jdi na menu
 


háčkované prasátko Peppina

5. 8. 2014

prasátko Peppina  prasátko Peppina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

prasátko Peppina

prasátko Peppina 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiál:  55% akryl, 45% bavlna, příze zn. Kateřina, cca 200 g  světle růžové, 50 g tmavě růžové, 50 g modré, 50 g černé, 50 g bílé, 50 g žluté, 100 g červené.

Doplňky:   výplň polyesterová drť

Popis: předem se omlouvám, ale přesný popis řadu po řadě jsem nevytvořila. Ono na Peppině je nejdůležitější hlava, přesněji rypáček. Žádný vhodný návod, třeba i na menší exemplář, jsem nikde neobjevila. Tak jsem do toho šla sama. Pokusím, se Vám alespoň popsat, jak jsem postupovala:

1. Na YouTube jsem si našla nejvhodnější obrázek Peppiny. Ten jsem přetáhla do programu Malování, zvětšila a dala znázornit přes obrázek mřížku. Za pomoci mřížky jsem rozpočetla poměry jetnotlivých částí prasátka tak, aby celkový výrobek měl požadovanou výšku. V mém případě cca 50 cm.

2. Nejdříve jsem začala hlavou. Udělat ten správný rypák ve správném tvaru a správné délce i tloušťce bylo na celé Peppině to nejhorší, ale nejdůležitější. Rozměry jsem spočítané měla, tak jsem začala stylem pokus - omyl, uháčkováno - vypáráno ..., až z toho prostě vyšlo to, co vidíte na fotkách. Při tomto způsobu práce mi po chvíli došlo, že přesný návod nebude, prostě jsem ty neustálé změny nestíhala zaznamenávat.

A nyní se omlouvám, v nejbližším volném čase budu pokračovat.

peppina--2-.jpg

peppina---oblecky.jpg

 peppina--3-.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky hračky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

števš mě

(klára, 2. 2. 2016 19:04)

ahoj tohle mi moc nepomhlo (kecám vůbec mi to nepomhlo)

Peppina

(Jana, 25. 12. 2014 9:33)

Nádhera. Budete zveřejňovat celý návod? Děkuji. Jana