Jdi na obsah Jdi na menu
 


dívčí pletená vestička

3. 2. 2014

 

dívčí vestička

 

Materiál: přízi jsem našla v dědictví po babičce. Přadena byla ještě klasická nepřevinutá, ale hlavně bez viněty. Odhaduji, že jde o směsovou přízi tzv. smyčkovou s vyšším obsahem mohéru. Hodně se přibližuje přízi zn. CHEEKY od firmy VLNIKA.

Barva: bordó s bílou nitkou

Popis: klasický rovný střih s ujmutými průramky a krčním výstřihem. Zdánlivé projmutí v těle vytváří použitý vzor:

základní pletený vzor:

1. řada: 2 hl., 2 oka sejmout obrace vždy spolu s nití vpředu, (opakujeme celou řadu), končíme 2 hl.

2. řada: 2 oka sejmout obrace, 2 oka s nahozením z předchozí řady uplést hl., (opakujeme celou řadu), končíme 2x sejmutí obrace

3. řada: 2 oka s nahozením z předchozí řady uplést hl., 2 oka sejmout obrace, (opakujeme)

další řady: stále opakujeme 2. a 3. řadu.

smyčkový háčkovaný vzor:

celý lem kolem vesty a průramků háčkujeme dokola a po rubové straně úpletu - smyčky se nám tvoří při háčkování na rubu vypracovávaného lemu.

řada: krátký sl. se smyčkou: vpíchneme do oka předcházející řady jako u kr. sl., pomocí ukazováčku levé ruky uděláme smyčku, háčkem nabereme pod ukazováčkem nejprve konec smyčky a spolu s nabraným začátkem smyčky protáhneme zpět, na háčku máme tedy 3 oka, upravýme velikost smyčky, nahodíme a protáhneme do jednoho oka. (stále opakujeme 3 řady, ale může být i víc)

Kapsy: jsou pletené zvlášť a na přední díly přišité. Zašala jsem uháčkováním lemu smyčkovým vzorkem: do potřebného počtu ř. o. jsem uháčkovala 1. ř. smyček, práci jsem otočila o 180 st. a do stejných ř. o. jsem udělal 2. ř. smyček, 3. ř. smyček potom do sl. 1. řady (nemusí se na konci každé řady ukončovat příze, aby se vždy háčkovalo na rubu). Základ kapsy jsem k lemu připletla.

Knoflíky: http://www.rucniprace.cz/h_hackovane-knofliky.php

Zapínání knoflíků je šňůrkou z řetízkových ok.

 

Náhledy fotografií ze složky dětské oblečení

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář